Magazin

Tajna svilenkasto glatke kože nakon tuširanja krije se u ulju

FOTO: PIXABAY
FOTO: PIXABAY

Niste sigurni je li ulje za tijelo dobar odabir za vas? Vjerovatno jeste. Evo zašto biste ga trebali smatrati neophodnom ako još nije dio vaše beauty rutine.

Zašto ulje za tijelo?

Ako ste ikada željeli meku, savršeno hidratiziranu kožu, pitanje bi trebalo biti ‘Zašto ne?’ Iako postoji ulje za tijelo koje odgovara svakom tipu kože, osobe sa suhom kožom imaju najviše koristi od njegove upotrebe.

 I suprotno onome što možda mislite, može se koristiti u bilo kojoj vrsti klime, tokom cijele godine.

“Možda ćete htjeti koristiti laganije ulje ljeti, a bogatije zimi, ali možete se igrati s teksturama za optimalan učinak”, objašnjava dr. Sarah Villafranco, osnivačica i izvršna direktorica tvrtke Osmia Organics, koja nudi niz vrhunski ocijenjenih ulja za tijelo.

“Osim svojih vrhunskih hidratantnih svojstava, mnoga ulja za tijelo nude prekrasno iskustvo aromaterapije, što ih čini užitkom za nanošenje, da ne spominjemo da određena ulja također imaju protuupalna i antioksidativna svojstva, ‘pružajući koži vitamine i hranjive tvari”,  dodaje dr. Villafranco.

Kakvo je ulje za tijelo u usporedbi s losionom ili kremom?

Većina ljudi redovno hidratizira svoje tijelo, pa zašto biste koristili ulje za tijelo umjesto uobičajenog losiona ili kreme za tijelo? Prema dr. Villafrancu, losion se sastoji od otprilike 65 posto vode i 35 posto ulja, a drži se zajedno emulgatorom.

“Koristeći ulje na mokroj koži, osiguravate vodenu komponentu, a emulgiranje radite rukama dok ga nanosite”, objašnjava ona. “Također na kraju dobijete više za svoj novac, budući da malo ulja ide jako dobro na mokru kožu”, ističe ona.

Ključ uspješnog nanošenja ulja na tijelo je da se nakon kupanja i tuširanja ne brišete peškirom već da se odmah namažete uljem, tako da se ulje pomiješa s vodom koja vam je ostala na koži dok ga umasiravate.

“Ako možete podnijeti sušenje na zraku nekoliko minuta, to će pomoći da koža upije ulje kako ne biste završili brišući ulje peškirom s tijela”, napominje ona.

“Možda će vam trebati malo vremena da se naviknete na ovaj način hidratacije, ali nakon nekoliko dana bit ćete sretni što ste se odlučili koristiti ulje”, kaže.

Različita ulja, različite dobrobiti

Većina ulja za tijelo mješavina su različitih vrsta ulja. Neka od najčešćih su ulje slatkog badema, suncokretovo ulje i ulje jojobe, piše 24sata.

“Neka od mojih omiljenih manje uobičajenih ulja su kukui i ulje sjemenki kamelije”, podijelila je dr. Villafranco.

Ulje slatkog badema bogato je oleinskom kiselinom i omega-9 masnim kiselinama, koje mogu prodrijeti dublje u kožu od ostalih masnih kiselina. Također ima potencijalna protuupalna i antioksidativna svojstva zbog visoke razine vitamina E.

Suncokretovo ulje bogato je vitaminima A i E, lako se upija i ostavlja mek finiš na koži.

Ulje jojobe nije ‘pravo ulje’, već tekući vosak sličan sebumu koji prirodno proizvodi koža – što ga čini učinkovitim za omekšavanje kože i kose.

Kukui ulje dolazi iz stabla svijećnjaka i ima visok sadržaj vitamina A, C i E.

Ulje sjemenki kamelije popularan je sastojak azijske njege kože koji dolazi iz biljaka čaja i bogat je antioksidansima. Može učiniti čuda za vašu kosu i kožu.