Region

Dječaku u bolnici iscurio lijepak u oko?!

Majka dječaka iz Međimurja uputila je prigovor zbog nesavjesnog liječenja njenog sina u bolnici Čakovec, i tvrdi da je tokom zbrinjavanja povrede njenom sinu doktorka istisnula lijepak u oko!

FOTO: TV LOKI/ YOUTUBE/ SCREENSHOUT
FOTO: TV LOKI/ YOUTUBE/ SCREENSHOUT

Kako se navodi, dječak je doveden u bolnicu 15. avgusta na hitni prijem zbog pada na bazenima. Imao je povredu desne arkade, desne strane lica i hematom na čelu.

Primila ga je, kako navodi u dopisu, doktorka koja je predložila da se odgovarajućim lijepkom zalijepi povreda, ali je ono iscurilo u oko i zalijepilo unutrašnjost oka i spoljni dio trepavica, što je kod djeteta izazvalo strašne bolove i traume. Na odjeljenju oftalmologije dječaku su obrve namazali kremom. Iduće jutro, doktor je uspio da mu otvori oko, doslovno, tvrdi majka, čupajući lijepak.

– Nekoliko puta smo bili na kontrolama i još ćemo morati da idemo. Ukoliko se oko do kraja ne oporavi pričekaćemo još koju nedelju, ili ukoliko mu vid na to oko bude smanjen u odnosu na drugo oko, bićemo primorani da tužimo doktorku – navodi majka dječaka, a prenosi Regionalni tjednik.

Pročitajte još

Upravnik bolnice Igor Šegović izrazio je žaljenje i objasnio da je tokom zbrinjavanja povrede arkade desnog oka pacijenta došlo do izlivanja lijepka u oko.

– Djeca su specifična kategorija pacijenata i različito reaguju na postupak zbrinjavanja hirurških rana. Naime, kod djece u blizini vitalnih struktura izbjegava se zbrinjavanje klasičnim – hirurškim putem pa je potrebno kod svakog zbrinjavanja povreda hirurškim šavovima aplicirati i lokalno anestetik, što dalje nanosi dodatan bol djetetu s obzirom na to da se isti aplicira iglom. Takođe, prema navodima stručnih smjernica, liječenje rane nakon upotrebe lijepka je superiornije u smislu manjeg ožiljka i lakše tolerancije pacijenata, zato je nadležna doktorka, vodeći se navedenim činjenicama, donijela indikaciju za zbrinjavanje kože čela navedenim sredstvom. Prema stručnim i praktičnim smjernicama, moguće poteškoće pri zbrinjavanju se osiguravaju zabacivanjem i formiranjem fizičke barijere oko mjesta povrede kako ne bi došlo do izlivanja sadržaja u neželjenom smjeru, što, nažalost, nije učinjeno u navedenoj situaciji. S obzirom na navedeno, preduzete su su korektivne mjere u smislu upozorenja nadležnoj doktorki kako se navedeni propust ne bi više ponovio – piše u odgovoru upravnika Šegovića.