Podsjetimo, Izetbegović je ranije na Facebooku naveo da je odgovorio na Dodikov „nervozni telefonski poziv“, ističući da mu je tokom razgovora ponovio sve što javno misli o njemu i njegovoj politici, piše N1.
„Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora. S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi“, poručio je Izetbegović.
Na te navode reagovao je Dodik objavom na društvenoj mreži X, odbacujući tvrdnje da je tokom razgovora bio nervozan.
„Tokom ‘nervoznog’ telefonskog poziva ja sam se smijao, a Bakir se nemušto branio i pravdao na način da nije rekao ni ‘da’ ni ‘ne’, nekim uopštenim floskulama. Ni u jednom trenutku nije uspio objasniti izrečeno sinoć, kad je pozvao da me sklone nekom silom“, naveo je Dodik.
Dodao je da je tokom razgovora, kako tvrdi, svjedočio pokušajima relativizacije i izbjegavanja suštine prijetnji.
„Zbog toga moj stav ne samo da ostaje isti, već sam nakon ovog razgovora još uvjereniji da je ono što je izrečeno u emisiji bilo veoma jasno i nedvosmisleno. Drago mi je da sam štetočina njihove politike“, napisao je Dodik.
Podsjećamo, Izetbegović je jučer u emisiji Plenum govorio o potrebi da pravna država počne djelovati i riješi određene probleme, pa i primjenom sile, spominjući pritom i Milorada Dodika.
Dodik je takve izjave protumačio kao prijetnju, nakon čega je telefonski kontaktirao lidera SDA. Prema njegovim tvrdnjama, Izetbegović mu je tada rekao da će se ponovo čuti u 13 sati, a Dodik je kasnije objavio da je do novog razgovora zaista i došlo, prenio je N1.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.