Politika

Ćudić o razgovoru Dodika i Izetbegovića: "Gladni pažnje snimaju sami sebe, hoće li se uzeti na kraju?"

Nakon što je u javnosti odjeknuo audiosnimak telefonskog razgovora između predsjednika SDA Bakira Izetbegovića i predsjednika SNSD-a Milorada Dodika stigle su i prve političke reakcije.

FOTO: PRINTSCREEN VIDEO FEDERALNA
FOTO: PRINTSCREEN VIDEO FEDERALNA

Na objavu ovog razgovora reagovala je predsjednica Naše stranke Sabina Ćudić.

Ona je aktere snimka nazvala političkim vampirima koji očajnički pokušavaju skrenuti pažnju na sebe.

Ćudić je istakla da tajming objavljivanja snimka nije slučajan te da je usmjeren na zasjenjivanje pozitivnih priča u zemlji.

“Dok smo danas s razlogom i ponosom slavili Bosnu i Hercegovinu i fenomenalne momke, politički vampiri gladni pažnje su odlučili da reflektore prebace na sebe pa makar i očajničkim snimanjem vlastitih razgovora”, poručila je Ćudić.

Prema njenim riječima, iza kulisa teških riječi krije se zapravo dogovorena predstava za javnost.

“Iz razgovora Milorada Dodika i Bakira Izetbegovića je jasno da se radi o ugovorenom performansu dva čovjeka koji pokušavaju reanimirati svoje posrnule kampanje sadržajem koji postaje svojevrsna politička pornografija. Naši politički veterani su još jednom dokazali da imaju previše vremena, a premalo ideja”, dodala je.

Predsjednica Naše stranke se posebno osvrnula na trenutak u kojem se ovaj snimak plasira u javni prostor, upoređujući odnos dvojice lidera sa sapunicom.

“Posebno fascinira tajming. U trenutku kada država obilježava događaj koji nas okuplja i podsjeća na zajedničke uspjehe, zbližava i srčano raduje, dobili smo još jednu epizodu istrošene tridesetogodišnje sapunice, koju gledamo nevoljko ne bi li saznali: hoće li se uzeti na kraju?”, naglasila je Ćudić.

Na kraju je zaključila kako su Dodik i Izetbegović, uprkos prividnim sukobima, zapravo oslonac jedan drugom na političkoj sceni.

“Jer kada se svi razumni ljudi prestanu javljati Miloradu Dodiku na telefon, on zna da će jedna slušalica, ona od Bakira Izetbegovića, uvijek biti podignuta”, zaključila je Ćudić u svojoj reakciji.