„Permanentno se povlače pred njim. Permanentno mu daju više nego što treba. Taj čovjek je izvan zakona. Za sve ljude u ovoj zemlji vrijedi zakon, samo za Dodika ne vrijedi. Morat će se na kraju krajeva ta stvar nekom silom riješiti. Pravosuđe i međunarodna zajednica će morati primijeniti zakone.“
Govoreći o narativima koje, prema njegovim riječima, promoviraju Dodikovi lobisti, osvrnuo se i na posjetu Željke Cvijanović Izraelu.
„To je narativ Dodikovih lobista. Pokušavaju etablirati priču da muslimani ugrožavaju hrišćane i jevreje u Bosni i Hercegovini.“
U tom kontekstu iznio je i ocjenu položaja Bošnjaka.
„Ne dominiramo nikome. Naprotiv, živimo u aparthejdu u Republici Srpskoj i u dijelovima Federacije na jugu.“
Govoreći o ulozi međunarodne zajednice, ocijenio je da je ona mnogo pomogla Bosni i Hercegovini, ali da je često bila previše popustljiva prema onima koji proizvode političke krize.
„Međunarodna zajednica je učinila ogromno za Bosnu i Hercegovinu, ali je pokazivala previše spremnosti na ustupke strani koja je izvršila agresiju i genocid. Kasnije je i odnos prema Miloradu Dodiku bio takav da su mu se pravili ustupci.“
OGLASIO SE DODIK
–Bakire, zovu me ljudi i kažu da si ostario i posenilio. Da svašta trabunjaš, napisao je lider SNSD Milorad Dodik na društvenim mrežama.
-Nejak si ti za mene. Nemaš ni ti dovoljno kila. I nikada se nećeš ugojiti, poručio je Dodik.
Бакире, зову ме људи и кажу да си остарио и посенилио. Да свашта трабуњаш.Нејак си ти за мене.Немаш ни ти довољно кила.И никада се нећеш угојити.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 23, 2026
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.