BiH

Travnik uputio apel građanima

Javno komunalno poduzeće "Bašbunar" Travnik uputilo je apel građanima Travnika i prigradskih naselja da vodu koriste racionalno i odgovorno, s obzirom na izrazito nepovoljnu hidrološku situaciju uzrokovanu visokim temperaturama i dugotrajnim sušnim periodom.

FOTO: UNSPLASH
FOTO: UNSPLASH
Ilustracija

Kako se navodi, zbog smanjene izdašnosti izvorišta, trenutačne količine vode nisu dovoljne da zadovolje povećanu potrošnju koja se bilježi posljednjih dana.

Iz JKP “Bašbunar” ističu da intenzivno rade na otklanjanju svih kvarova i problema na javnoj vodovodnoj mreži kako bi se sačuvale raspoložive količine vode i osiguralo što urednije vodosnabdijevanje.

Također, pozivaju građane da izbjegavaju nepotrebnu potrošnju vode i svojim odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju ovog važnog resursa.