Zanat je naslijedio od svoga oca koji je pobjeđivao kvalitetom sira i na poznatom Novosadskom poljoprivrednom sajmu. U posao je uključio i svoja dva sina koja su se vratila iz Njemačke i prihvatila posla kod svoje kuće.
Subota je na Vlašiću bila jako ugodna čak deset stepni manja temperatura nego u Travniku i dolini Lašve. Skupili se prijatelji i poznanici da ošišaju ovce. Antinih 150 komada dalo oko pola tone vune.
– Rado poklanjam vunu kome treba. Godinama je palimo ili bacamo gdje treba i ne treba.Kome god treba neka dođe natovari i vozi besplatno. Neka se ljudi pomognu. Ako ne dođe niko uzet ću šiicu i zapaliti je. Pitam se kakvo smo mi društvo da ne znamo iskoristiti ovčju vunu i to od domaće ovce pramenke. Zar nema stručnjaka koji bi izrađivao izolaciju za kuće, stambene i poslovne objekte? Jedan je inženjer pokušao praviti pelet od vune kao gnojivo. Međutim bez podrške društva stao je na pola puta, priča Anto. u reportaži Srećka Stipovića.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.