BiH

Smeće u Mostaru žele odvoziti na druge lokacije, građani blokirali kamione

Krizni štab je donio odluku da se smeće u Mostaru odlaže uz Mostarsko jezero, na lokaciji nikada izgrađenog bazena u naselju Vrapčići.

FOTO: CH
FOTO: CH

Ipak, brojni građani ne žele da se na ovoj lokaciji odlaže smeće, pa su svojim tijelima i automobilima blokirali kamione.

Kako javljaju čitatelji CH, na terenu je i policija.

Navodno je rečeno da će prikupljeno smeće na ovoj lokaciji ponovo odvoziti na deponije u Bosni.

FOTO: CH
FOTO: CH

Podsjetimo da je na mostarskoj deponiji Uborak u ponedjeljak ujutro, oko 9 sati, izbio požar koji se ubrzo proširio te zahvatio skladište, objekte i radne strojeve za reciklažu.

Iz Federalne uprave civilne zaštite (FUCZ) su u potvrdili kako je stanje na požarištu i dalje teško, ali povoljnije nego tokom dana.

Naveli su kako je odmah po dojavi na teren izašlo 15 vatrogasaca sa sedam vatrogasnih vozila te su svi radnici evakuirani i nisu prijavljeni slučajevi ozljeđivanja.

Oružane snage sa pješaštvom i cisternama su od početka uključene u gašenju požara, a podsjetili su kako je pomoć u gašenju iz zraka pružio i air tractor, koji je djelovao sa 13 izbačaja na deponiji Uborak u vremenu od 10:45 do 16 sati.