Takva odluka je donijeta nakon sjednice Kriznog štaba Grada Mostara.
Podsjetimo da je i jutros buknuo požar na deponiji koji sada prijeti kućama.
Građani bi se trebali smjestiti u prihvati centar Salakovac.
Kordić tvrdi da je sinoć neko podmetnuo požar i da je pozvano tužilaštvo i MUP da se uključe u istragu ovog slučaja.
Za ove tvrdnje pozvao se na izvješće policije.
“Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar”, rekao je Kordić.
Rekao je i kako je situacija u gradu teška, da se slučaj politizira i da sve ide preko leđa građana.
“Građani se koriste u političke svrhe. Nemoguće je šta se radi”, rekao je Kordić govoreći o novoj blokadi lokacije koju je štab odredio kao pretovarno mjesto s kojeg se odvozi smeće iz grada na deponije u druge dijelove BiH.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.