Crna hronika

Preminuo putnik nakon nesreće kod Gradiške, protiv vozača podnesen izvještaj Tužilaštvu

Saobraćajna nesreća koja se dogodila 13. juna na magistralnom putu u mjestu Romanovci kod Gradiške dobila je tragičan epilog nakon što je putnik N.M. preminuo od posljedica zadobijenih povreda.

FOTO: CH
FOTO: CH

Pripadnici Policijske uprave Gradiška podnijeli su Okružnom javnom tužilaštvu u Banjoj Luci izvještaj o počinjenom krivičnom djelu protiv M.S. iz Gradiške, koji je osumnjičen za krivično djelo ugrožavanje javnog saobraćaja.

Prema informacijama iz Policijske uprave Gradiška, u saobraćajnoj nezgodi učestvovali su putnički automobil Volkswagen Touran, kojim je upravljao M.S. iz Gradiške, i Volkswagen Golf, za čijim volanom se nalazio M.L. iz Banje Luke.

FOTO: CH
FOTO: CH

Uviđaj na mjestu nesreće obavili su policijski službenici Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Gradiška, koji su prikupili sve potrebne dokaze radi utvrđivanja okolnosti pod kojima je došlo do sudara.

Putnik N.M., koji se nalazio u vozilu Volkswagen Touran, nakon nesreće je iz Službe hitne medicinske pomoći Laktaši prevezen na liječenje u Univerzitetski klinički centar Republike Srpske u Banjoj Luci.

Uprkos naporima ljekara, preminuo je 25. juna od posljedica teških povreda zadobijenih u nesreći.

Policija je protiv M.S. dostavila izvještaj nadležnom tužilaštvu, koje će u nastavku postupka odlučivati o daljim pravnim koracima.