Region

Hrvatski trgovački gigant dao bonuse radnicima i sve nedjelje do kraja ljeta proglasio radnim

Poznati trgovački lanac u Hrvatskoj nagradio je svoje zaposlene za trud i rezultate koji su ostvareni, a donio je i odluku da je svaka nedjelja radna do kraja ljeta.

FOTO: FREEPIK
FOTO: FREEPIK

Kako navode iz Kauflanda, radnicima je isplaćena neto nagrada od 100 do 500 eura, u zavisnosti od njihovog angažmana. Riječ je o bonusu koji se isplaćuje dvaput godišnje.

Trud i rezultati zaslužuju više od aplauza. Našim zaposlenima dva puta godišnje isplaćujemo nagrade u iznosu od 100 do 500 eura u zavisnosti od radnog mjesta i angažmana“, ističu u trgovačkom lancu.

Kako su naveli imaju posebnu vijest za sve kupce, a vezana je za rad svih Kauflandovih trgovačkih centara nedjeljom.

Kako bismo vam maksimalno olakšali planiranje ljetnih druženja i porodičnih ručkova, sve Kaufland trgovine radiće svaku nedjelju do kraja ljeta“, poručuju iz Kauflanda.

Kalendarsko ljeto krajevima, inače, počinje danas, a završava 23. septembra.

Kaulfand je protekle poslovne godine ostvario 881 milion eura prihoda uz rast od 10 posto. Neto dobit iznosila je 32 miliona eura i bila je veća za 60 posto. U kompaniji radi oko 2.400 ljudi, što je 100-tinjak više, a prosječna neto plata bila je blizu 1.900 eura (250 eura više), piše Danica.