U Evropi i Americi se gaji isključivo kao sobna, „prozorska biljka“. U zavisnosti od sobnih uslova, ekspozicije stana, temperature vazduha i godišnjeg doba, biljci treba obezbediti adekvatno zalivanje. Voli dobro drenirano zemljište i nikako previše vlažno. Pilea je biljka indirektnog svjetla. Ona je pilea peperomioides. Jednostavnije, „kineski dolar“ ili „kinesko drvo novca“.
Kažu da privlači sreću i novac kao magnet. Zovu je i najpoznatijom biljkom Instagrama jer ćete je vidjeti na fotografijama poznatih influensera i blogera.
Prema istočnjačkim vjerovanjima, zelene biljke, bujne i zdrave, donose dobro raspoloženje i eliminišu negativnu energiju, a za kineski dolar se vjeruje da privlači novac kao magnet. U nekim azijskim zemljama se kao najvredniji poklon prenosi iz generacije u generaciju.
Kinesko drvo novca, ili kineski dolar, ne može da se nađe baš lako, a cijena biljke je od 12 KM i više.
Lako se njeguje, sporo raste, ne napadaju je štetočine i bolesti. Potrebno joj je dosta svjetla, nikako direktnog, a po lijepom vremenu može da se drži na terasi, ali ne na jakom Suncu. Zimi mora da bude u zatvorenom prostoru jer joj ne odgovaraju temperature ispod 10 stepeni. Obično raste do 30 centimetara.
Stručnjaci kažu da je pilea mnogo godina bila zagonetka za evropske botaničare. Stigla je u Evropu 1906. godine, a botaničari su je doneli iz Kine, sa više od 4.000 metara nadmorske visine. U Evropi i Americi se gaji isključivo kao sobna biljka.
Kod nas se može naći, doduše, ne baš lako, prenosi B92.