Rađena je u namjeri da živim koloritom i radosnim prizorima razveseli mališanima bar na trenutke bolničku svakodnevicu.
Alena Gojak je umjetnica što svake godine organizuje humanitarne izložbe. Sav prihod od prodaje njenih slika nakon prošlogodišnje novembarske izložbe održane u Historijskom muzeju u Sarajevu namijenila je za potrebe pedijatrijske klinike u Sarajevu, odjeljenje za intenzivnu njegu novorođenčadi.
Novcem od prodaje svojih slika kupila je i uručila opremu i materijal koji su im bili najpotrebniji.
Kad je riječ o njenoj slici rađenoj s beogradskim kolegom za djecu na Pedijatrijsko hemato-onkološkom odjeljenju Kliničkog centra u Sarajevu, postavljena je na samom ulazu u odjeljenje.
Na dan kad je uručena, Alenu su dočekali ljekari, medicinske sestre i direktor KCUS-a Alen Pilav.
– Moram priznati da sam se vratila punog srca. Toliko topline, empatije i ljudskosti na jednom mjestu zaista se rijetko sreće – napisala je ona na društvenim mrežama.
Posebno je zahvalila generalnom direktoru.
– Razgovor s njim i pismo koje je pokazao od dječaka što je liječen u Kliničkom centru najbolje govore koliko ovi ljudi daju sebe za svoje male pacijente. Posebno me raduje što je slika dobila mjesto na samom ulazu u odjeljenje – navela je Gojak.
Slika je nastajala ovog mjeseca na otvorenom, u parku u centru Sarajeva.
Alena je Feni tada kazala da umjetnici uvijek žele doprinijeti zajednici i da je uveseljavanje prostora oboljeloj djeci najmanje što za njih mogu učiniti.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.