Crna hronika

Drama nakon utakmice: “Kamenovali su nas u Lukavici, a kažnjeni smo zbog zastave s ljiljanima”

Nakon historijske pobjede nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine nad Katarom i plasmana u nokaut fazu Svjetskog prvenstva, redakciji portala Crna-Hronika obratila se Sarajka koja tvrdi da je zajedno sa svojom majkom doživjela neugodno iskustvo na području Istočnog Sarajeva.

FOTO: CH
FOTO: CH

Prema njenim riječima, nakon završetka utakmice krenule su automobilom prema gradu, ali su zbog velikih gužvi odlučile zaobići centar i uputiti se prema Lukavici.

– Na glavnoj cesti naše vozilo je kamenovano. Na automobilu je nastala velika materijalna šteta, a nas dvije smo doživjele veliki strah. Nismo se smjele zaustaviti na mjestu događaja, već smo odmah otišle u policijsku stanicu kako bismo prijavile napad – ispričala je za Crnu-Hroniku.

Kako tvrdi, u Policijskoj stanici Istočno Sarajevo uslijedilo je novo iznenađenje.

– Policijski službenici nisu izvršili fotografisanje niti evidentiranje štete ispred stanice, nego smo narednog dana morale ponovo doći u MUP kako bi se to uradilo. Umjesto da dobijemo zaštitu, meni je u 1:40 sati izdat prekršajni nalog u iznosu od 100 KM zbog isticanja zastave s ljiljanima – navodi ona.

Dodaje da joj zastava nije oduzeta.

– Zastavu mi nisu oduzeli jer im je nisam dala – kazala je.