Prema njenim riječima, nakon završetka utakmice krenule su automobilom prema gradu, ali su zbog velikih gužvi odlučile zaobići centar i uputiti se prema Lukavici.
– Na glavnoj cesti naše vozilo je kamenovano. Na automobilu je nastala velika materijalna šteta, a nas dvije smo doživjele veliki strah. Nismo se smjele zaustaviti na mjestu događaja, već smo odmah otišle u policijsku stanicu kako bismo prijavile napad – ispričala je za Crnu-Hroniku.
Kako tvrdi, u Policijskoj stanici Istočno Sarajevo uslijedilo je novo iznenađenje.
– Policijski službenici nisu izvršili fotografisanje niti evidentiranje štete ispred stanice, nego smo narednog dana morale ponovo doći u MUP kako bi se to uradilo. Umjesto da dobijemo zaštitu, meni je u 1:40 sati izdat prekršajni nalog u iznosu od 100 KM zbog isticanja zastave s ljiljanima – navodi ona.
Dodaje da joj zastava nije oduzeta.
– Zastavu mi nisu oduzeli jer im je nisam dala – kazala je.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.