Crna hronika

Požar na deponiji Uborak prijeti kućama, naređena je evakuacija stanovništva! Kordić: Požar je podmetnut

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić upravo je rekao da je naređena evakuacija stanovništva u blizini mostarske deponije Uborak.

FOTO: CH
FOTO: CH

Takva odluka je donijeta nakon sjednice Kriznog štaba Grada Mostara.

Podsjetimo da je i jutros buknuo požar na deponiji koji sada prijeti kućama.

Građani bi se trebali smjestiti u prihvati centar Salakovac.

Kordić tvrdi da je sinoć neko podmetnuo požar i da je pozvano tužilaštvo i MUP da se uključe u istragu ovog slučaja.

Za ove tvrdnje pozvao se na izvješće policije.

“Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar”, rekao je Kordić.

Rekao je i kako je situacija u gradu teška, da se slučaj politizira i da sve ide preko leđa građana.

“Građani se koriste u političke svrhe. Nemoguće je šta se radi”, rekao je Kordić govoreći o novoj blokadi lokacije koju je štab odredio kao pretovarno mjesto s kojeg se odvozi smeće iz grada na deponije u druge dijelove BiH.