Zbog toga što se, zbog nastavka školovanja, po novo znanje, “otisnio” do Italije, ovom prijemu nije prisustvovao dobitnik “Zlatne značke” Faruk Arnaut sa Elektrotehničkog fakulteta koji je značku osvojio sa prosjekom 9,72.
Umjesto njega, Općini Vogošća, za svu podršku koju mu je, putem stipendija, davala tokom srednjoškolskog i studentskog školovanja zahvalio se njegov otac Mirnes Arnaut.
Inače, Faruk Arnaut iz Vogošće, rođen je u sarajevu 2002. godine. U Vogošći je završio Osnovnu školu “Mirsad Prnjavorac” nakon koje se upisuje u sarajevsku Drugu gimnaziju-matematičko-informatičko izborno područje.
Tokom gimnazijskih dana učestvovao je na brojnim kantonalnim i federalnim takmičenjima iz fizike, a nakon završene gimnazije, u akademskoj 2021/2022. godine,upisuje Prvi ciklus studija Automatike i elektronike na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Sarajevu. O tome kakav je bio student najbolje svjedoči priznanje “Zlatna značka” Univerziteta u Sarajevu koju je “ovjerio” prosjekom od 9,72.

-Tokom studija učestvovao sam na nekoliko projekata, kako lokalnog, tako i međunarodnog karaktera, kaže Faruk Arnaut, Posebno bih izdvojio svoje učešće u klubu “ETFPGA” koji predstavlja jedan vid sekcije sačinjene od profesora i studenata koji se bave posebnom vrstom programabilnih elektroničkih uređaja, odnosno radom na projektima uz njihovu upotrebu, što je samo produbilo moje interesovanje za elektronikom. Trenutno se nalazim na prvoj godini Master studija, ili Drugog ciklusa studija na Politehničkom univerzitetu u Torinu, u Italiji na programu elektroničkog inženjerstva.
Fokus mog interesovanja je područje mikroelektronike, za koje sam se opredijelio na svom trenutnom studijskom putu. U Italiju sam otišao po nova znanja sa kojima ću se, kada ih steknem, vratiti u svoju domovinu Bosnu i Hercegovinu. Politehnički univerzitet u Torinu je; uz Politehnički univerzitet u Milanu, koji okuplja studente iz čitave Italije; jedan od najvećih tehničkih univerziteta u Italiji. Oba ova univerziteta, od druge polovine 19. stoljeća. gaje dugu tradiciju u sferi obrazovanja u oblasti svih tehničkih nauka, ali i predstavljaju centar tehnološkog i industrijskog razvoja čitave sjeverne, pa i Italije u cjelini.
Kao takav, Politehnički univerzitet u Torinu ima jake veze sa najznačajnijim evropskim i svjetskim asocijacijama, kompanijama i tehnološkim imenima kao što su Microsoft, IBM, Intel, Ferrari, General Motors, Leonardo, Evropska svemirska agencija (ESA), i mnogi drugi. Torino je sam po sebi poznat kao decenijski industrijski centar Italije, prvenstveno zbog Fiata kao najvećeg proizvođača automobila u Italiji, ali i kao univerzitetski grad jer se, pored Politehničkog univerziteta, u Torinu nalazi i Univerzitet u Torinu osnovan 1.404 godine.
Na oba univerziteta prisutan je veliki broj stranih studenata iz svih dijelova svijeta.
Sve prethodno navedeno čini moje studentsko iskustvo bogatijim, ali i izazovnijim. Stečeno obrazovanje zaista nudi veliki broj profesionalni prilika u čitavom Svijetu. Moj plan budućnosti je, za sada, i doktorski studij, a nadam se i povratku i životu u Bosni i Hercegovini što mi je konačni cilj. Naša domovina treba podršku onih koji je svojim znanjem, radom i zalaganjem, u vremenu pred nama, mogu učiniti još boljom, sretnijom i ugodnijom za življenje.