Svijet

Rubio ponovio predanost Washingtona sigurnosti UAE

Američki državni sekretar Marco Rubio razgovarao je u srijedu s predsjednikom UAE-a Mohamedom bin Zayedom Al Nahyanom o sporazumu između SAD-a i Irana, ponavljajući predanost Washingtona sigurnosti zemlje dok kreće na turneju po Zalivu.

FOTO: EPA/JIM LO SCALZO
FOTO: EPA/JIM LO SCALZO
arhiva

Razgovarali su o memorandumu o razumijevanju predsjednika Trumpa s Iranom, naporima za osiguranje potpunog i sigurnog tranzita kroz Hormuški tjesnac te važnosti mira i stabilnosti u regiji izjavio je njegov portparol Tommy Pigott.

Rubio se također “zahvalio UAE-u na njihovom vodstvu i neusporedivoj podršci, pohvalio njihovu hrabrost i otpornost suočenu s iranskim napadima te potvrdio predanost SAD-a sigurnosti Emirata“, dodao je Pigott.

Državni sekretar stigao je u Abu Dhabi u utorak navečer i sljedeći dan održao je razgovore iza zatvorenih vrata sa šejhom Mohamedom, a zatim je krenuo za Kuvajt.

Nakon toga otputovat će u Bahrein, gdje će u četvrtak prisustvovati sastanku Vijeća za suradnju u Zalivu, prenosi AFP.