Svijet

Britanski premijer podnio ostavku

Britanski premijer Keir Starmer izašao je pred medije i podnio je ostavku na mjesto predsjednika Laburističke strane nakon krize koja već neko vrijeme trese njegovu Vladu.

FOTO: FENA
FOTO: FENA

“Ekonomija jača, plaće rastu, brže od inflacije u svakom pojedinom mjesecu otkako smo došli na vlast. Osigurana su ulaganja, infrastruktura se gradi, kraj štednje s najbržim padom lista čekanja NHS-a u zadnjih 17 godina, najveće poboljšanje prava za radnike. Najveće povećanje izdvajanja za odbranu od Hladnog rata. Smanjenje prijelaza za male brodove, zatvaranje hotela za azil, zaštita mladih od društvenih medija i pola miliona djece koja su izvučena iz siromaštva zbog izbora koje sam napravio”, kazao je premijer.

Starmer je podnio ostavku na čelo Laburističke stranke te će biti premijer u ostavci sve dok se ne izabere novi čelnik stranke.