Ministar je pozvao nadležne organe da produže rad svih ugostiteljskih objekata u Kantonu Sarajevo, na dan održavanja naredne utakmice, 2.jula.
Istovremeno je pozvao građane na odgovorno i primjereno ponašanje kako njihova radost i euforija ne bi imala teške posljedice, kao što se to desilo sinoć. Naglasio je da će se MUP Kantona Sarajevo brinuti da sigurnost u gradu održi na najvišem nivou, kao što je to bilo i svaki put dosad kada su igrali Zmajevi.
„Čestitam Zmajevi! Čestitam bosanskohercegovačka djeco!
Svojom igrom, borbenošću, strašću, pokazali ste kako Bosna i Hercegovina igra fudbal i pobjeđuje!
Ali, još važnije, svojim uspjehom nadmašili ste sportske okvire i donijeli euforiju koja ujedinjuje Bosnu i Hercegovinu!
Od nadležnih organa tražim da 02. jula produže radno vrijeme svih ugostiteljskih objekata u Kantonu Sarajevo do 5 ujutro. Da zajedno, u svakom dijelu grada, bodrimo našu reprezentaciju!
Naši građani zaslužili su da slave svoje Zmajeve i njihove pobjede!
Ipak, kao ministar unutrašnjih poslova, imam obavezu i da skrenem pažnju građanima na odgovorno i primjereno ponašanje. Nemojte dozvoliti da vaša euforija dovede do težih posljedica, kao što je to bio slučaj sinoć. Nemojte voziti pod dejstvom alkohola ili narkotika i poštujte zakon. Neka vaša radost zbog Zmajeva ima sretan ishod i sretan povratak kući!
MUP Kantona Sarajevo čestita našim Zmajevima, selektoru i svima u stručnom štabu i pobrinućemo se da sigurnost u gradu održimo na najvišem nivou, kao što je to bilo i svaki put dosad kada su igrali Zmajevi.
Bravo, momci!“, poručio je Katica.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.