Region

Stanovnike Guče probudio smrad, stiglo i SMS upozorenje od MUP-a: Curio amonijak, nekoliko ljudi završilo u hitnoj

Pedeset minuta poslije ponoći u Guči (Srbija) se dogodio akcident, kada je iz hladnjače u Prvomajskoj ulici broj 9 iscurio amonijak. MUP Srbije je izdao hitno upozorenje građanima, piše RTS.

FOTO: ILUSTRACIJA
FOTO: ILUSTRACIJA

Kako prenosi RTS, uslijedila je hitna reakcija vatrogasaca i specijalizovanih timova.

Prema nezvaničnim, nepotvrđenim informacijama, curenje amonijaka na jednom od sigurnosnih ventila je zaustavljeno, prenosi RTS.

Građanima je sinoć SMS porukom stiglo upozorenje da je došlo do akcidenta u hladnjači u Guči, odnosno do curenja amonijaka i savetovano im je da prate obavještenja nadležnih.

Građanima u okolini hladnjače rečeno je da ostanu u domovima i da zatvore prozore ako osjete specifičan oštar miris ovog gasa, da stave mokre krpe na nos i usta i zaštite disajne organe.