On je istakao da reakcija SDA na izjavu ministra Sara koju je dao tokom razgovora sa srpskim članom Predsjedništva BiH Željkom Cvijanović djeluje krajnje cinično.
– Nije islamofobija reći istinu. Nije propaganda ukazati na namjeru bošnjačkih stranaka da dominiraju nad Srbima i Hrvatima. Ali je antisemitizam uskraćivati jevrejskom narodu, nad kojim je sproveden najveći genocid, pravo da se brani – naveo je Dodik.
Dodao je da još neukusnije djeluje falsifikovanje istorije, pozivanje na navodne zasluge iz prošlosti, uz istovremeno organizovanje skupova podrške Hamasu i Hezbolahu.
Zbog SDA i njoj sličnih, BiH gotovo da više nema unutrašnjih pitanja jer su se u svakoj stranci umiješali. Pohvalno je što se SDA, bar na trenutak, sjetila konstitutivnih naroda i Ustava, samo je zaboravila da se sa narodima dogovara, a ne nameće im se, da se Ustav poštuje, a ne izvrgava ruglu – istakao je Dodik.
Istina boli, navodi Dodik, a ministar Sar je samo izgovorio istinu.
– A, ako Bošnjaci žele da pokažu poštovanje jevrejskom narodu, onda treba da predaju Hagadu Izraelu, a ne da je nosaju po svijetu i izvrgavaju je ruglu – zaključio je Dodik.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.