Magazin

Pobjednik prvog izdanja sarajevskog Beer Milea Igor Vuković iz Hrvatske

Na sportskoj utrci Beer Mile ili Pivska milja, koja je održana 23. augusta ove godine u Sarajevu na Vilsonovom šetalištu, nastupili su učesnici iz Hrvatske, Srbije, Francuske, Sjedinjenih Američkih Država, Bosne i Hercegovine. Pobjednik prvog izdanja sarajevskog Beer Mile je Igor Vuković iz Hrvatske.

Predsjednik Udruženja Dečki u plavom, koje je organizator utrke, Darko Lončar, pojasnio je da su učesnici trčali kvalifikacionu milju, a šest najbržih nastupilo je u superfinalu.

“Cilj utrke bio je u što kraćem roku pretrčati milju, tj. 1.600 metara, istovremeno ispijajući svakih 400 metara jedno malo pivo (0,33 l). Prvo pivo se ispija nakon što je označen znak start, a novo se ispija nakon prolaska svakog kruga”, rekao je Lončar.

Pobjednik prvog izdanja sarajevskog Beer Mile je Igor Vuković iz Hrvatske koji je u kvalifikacijama pretrčao milju, tj. 1.600 metara, istovremeno ispijajući svakih 400 metara jedno pivo (0,33L) za 6 minuta i 41 sekundu. Dok je finalnu utrku istrčao za 7 minuta i 20 sekundi.

Drugo mjesto zauzeo je Gabriel Kesić (BiH) – 15:29 (07:46 polufinale + 07:43 finale), dok je na trećem mjestu završio Cristophe Erceau (FRA) sa vremenom 15:46 (08:09 polufinale + 07:37 finale).

U ženskoj kategoriji trčala se „samo” jedna pivska milja, te je pobjedu odnijela Sandra Gangloff (FRA) sa vremenom 10:50, dok je na drugom mjestu završila Diana Karlova (USA) sa vremenom 12:57, saopćeno je iz Udruženja Dečki u plavom.

Za 24. septembar ove godine najavljena je sportska manifestacija „Pedalanje&Trčkaranje“, a prijavu je moguće izvršiti na web stranici: www.deckiuplavom.ba.