Tajvanska kompanija Gold Apollo saopćila je ove sedmice da nije proizvodila uređaje korištene u napadu, te da kompanija BAC iz Budimpešte, s kojom su pejdžeri povezani, ima licencu za korištenje njenog brenda.
Nije bilo jasno kako i kada su pejdžeri naoružani tako da se mogu daljinski aktivirati. Isto se odnosilo i na stotine ručnih radio aparata koje je koristio Hezbolah koji su eksplodirali u srijedu u drugom valu napada. U dva incidenta u Libanu je poginulo 37 ljudi, a ranjeno oko 3.000. Komponente su (uglavnom) niske klase IC (integrirana kola) i baterije – rekao je novinarima tajvanski ministar ekonomije Kuo Jyh-huei.
Kada su ga pitali da li su dijelovi pejdžera koji su eksplodirali proizvedeni na Tajvanu, rekao je: “Mogu sa sigurnošću reći da nisu napravljeni na Tajvanu”, dodajući da slučaj istražuju pravosudni organi.
Sigurnosni izvori rekli su da je Izrael odgovoran za eksplozije pejdžera u utorak koje su podigle ulog u rastućem sukobu između dvije strane. Izrael nije direktno komentirao napade.