U Ćurčiluku velikom sa broja 35 čuje se zvuk klavira Dženane Hadžić koja je tu od osnivanja, prvo kao djevojčica, a sada kao vlasnica koja je galeriju naslijedila od majke.
Njena majka Jasminka Hadžić radnju sa istim konceptom vodila je godinama u Banja Luci, a 1999. godine došli su u Sarajevo kada su na Baščaršiji nastavili svoju ideju.
Kada su otvorili radnju u Sarajevu Dženana je upisala Muzičku akademiju, odsjek za teoriju i pedagogiju i klavir.“Završila sam akademiju, magistrirala i radim kao korepetitor na muzičkoj akademiji. Kako je mama otišla u penziju pokušavam da nastavim ovo kao dodatnu djelatnost”, kaže Dženana za portal Bosnainfo.




Navodi da galeriju vodi sa svojom snahom Lejlom Hadžić-Klepo, a dio tima je i Mirsada Efendić koja je zadužena za šivanje.
“Zajedno činimo jednu ekipu koja se trudi da uzdiže kulturološku stranu Sarajeva”, ističe Dženana te dodaje da je njena snaha također pijanistkinja. Govoreći o proizvodima kaže da su sprega klasične muzike sa modnim dizajnom koji je specifičan, a koji promovira tradiciju.
“Naprimjer, mi šalvare pokušavamo dovesti u 21. vijek”, ističe Dženana Hadžić.
Kupci su, dodaje, prvenstveno Bosanci i Hercegovci, ali naravno i stranci kojima je zvuk klavira interesantan u ambijentu Baščaršije. “Držimo da budemo autentični i analogni, nema modernog, idemo sve na starinsko. Čak i vatru ložimo u radnji tokom zime”, ističe Dženana.
Ponekad ljeti, kad je lijepo vrijeme, naprave koncert ispred galerije.
“Klasika uglavnom, ali i jazz. Moj brat također ovdje često svira, a on je prvi fagot Sarajevske filharmonije”, navodi Hadžić.
Radnja ima i svijetlu budućnost s obzirom da su kćerke itekako zainteresirane da nastave s radom, dizajnom i muzikom.



