Region

MUP Srbije tvrdi da je na skupu SNS-a u Beogradu bilo 207.000 ljudi

Ispred Skupštine Srbije u Beogradu završen je skup Srpske napredne stranke na kojem je, prema procjenama MUP-a, prisustvovalo oko 207.000 ljudi.

FOTO: MITAR MITROVIĆ / RINGIER
FOTO: MITAR MITROVIĆ / RINGIER

Službeni dio programa skupa “Srbija jedna porodica” počeo je u intoniranjem himne Srbije, a potom su roboti igrali “Moravac”.

Okupljenima se nakon toga obratio predsjednik Srbije Aleksandar Vučić koji je poručio da će još nekoliko tjedana biti predsjednik te da će podnijeti ostavku na tu funkciju.

Rekao je da će se lista vladajuće koalicije za parlamentarne izbore zvati “Ujedinjena Srbija”. Ovo je za mene vjerojatno posljednji put da vam se obraćam kao predsjednik Srbije. Ničiji tuđi interesi me nikada nisu zanimali. Nikome nisam htio služiti osim građanima Srbije. Govorili su da nikada neću napustiti predsjedničko mjesto, ovo su moji posljednji dani i tjedni kao predsjednika Srbije – kazao je Vučić.

Na skupu je bila razvijena i ogromna zastava Srbije, koja je po riječima organizatora, najveća dosad, duga više od 500 metara i široka 10 metara.

Skupu je prisustvovao i predsjednik SNSD-a Milorad Dodik.

Desetke tisuća ljudi iz cijele zemlje u nedjelju u Kraljevu očekuju i studenti, u valu protuvladinih prosvjeda koji traju dulje od godinu i pol dana, potaknuti pogibijom 16 ljudi u padu nadstrešnice na željezničkom kolodvoru u Novom Sadu 1. studenog 2024. godine, u tragediji za koju prosvjednici vide krivnju u korupciji i neradu institucija društva.