Dionica je duga 29 kilometara, povezuje Čačak i Kraljevo, a putovanje od Beograda do Kraljeva sada traje samo sat i 15 minuta.
U toku su radovi na posljednjoj dionici od Vrbe do Adrana, u dužini oko 12 kilometara, a predsjednik Srbije Aleksandar Vučić ističe da će cijeli Moravski koridor, biti završen do kraja godine. Putarina se neće naplaćivati do 1. jula.
Duž cijele dionice postavljeni su optički kablovi i dostupna je 5g mreža, što ga čini prvim pametnim autoputem u zemlji.
Po puštanju ove dionice u saobraćaj biće zatvoren krak kružne raskrsnice na državnom putu I B reda broj 22 (km 124+753), koji vodi ka postojećoj denivelisanoj raskrsnici Preljina (“Čačak – Sjever”), odnosno ka državnom putu I A reda broj 2, autoput Miloš Veliki.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.