Stanivuković je na današnjoj press-konferenciji u Banjoj Luci poručio da “dok drugi snimaju telefonske pozive i jedni drugima psuju kao kočijaši” on aktivno radi.
“Dva ključna čovjeka, nekada za cijelu državu, kao kočijaši se svađaju i pričaju. Kao da su se sreli preko ograde pa jedan drugom dobacuju. Na kraju se to usude objaviti kao neku senzaciju. Nakon tog razgovora nikome nije bolje”, rekao je Stanivuković.
Uputio je kritike na račun SNSD-a i istakao da je za vrijeme SNSD-a preneseno najviše nadležnosti te da se također otvara pitanje državne imovine.
“U tom telefonskom razgovoru vi ste čuli kako jedan kaže ‘Mile’ pa ovaj kaže ‘pozdravi Sebiju’ itd. Koliko god da je to neka kafanska priča, osjeti se neka doza poznavanja odnosa. Toliko jednostavna priča ‘hajde molim te da jedan drugog nazovemo, da jedan drugom sve po spisku…’ jer znate narod se doslovno politički loži na sve to. Ja vjerujem da je narod ovdje zreo i sasvim politički pismen da na takve udice neće nasjedati. Sva ta priča dalje… I svaki put pola godine do godinu, ovom treba pobjeda ovdje, a onom ondje. Kako će dobiti? Tako što izazivaju ove priče”, kazao je Stanivuković.
Dodao je da se nikada telefonski nije čuo s Bakirom Izetbegovićem.
Podsjećamo, jučer je, nakon višednevnog prepucavanja, objavljen audio-snimak telefonskog razgovora između Milorada Dodika i Bakira Izetbegovića. Većina građana smatra da je svađa isplanirana.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.