Vlada Zeničko-dobojskog kantona na današnjem zasjedanju usvojila je Odluku o izvršenju sudskih presuda u iznosu od 14 miliona KM, koja je donesena na prijedlog Ministarstva finansija izjavila je Feni ministrica finansija i premijerka po ovlaštenju Dženana Čišija, koja je predsjedavala sjednicom u odsustvu premijera Nezira Pivića.
S izvršenjem ćemo krenuti 1. jula, a danas ćemo poslati i obaviještenje banci da se krene s pripremama za izvršenje. Naravno, treba malo duži vremenski period kako bi bile obračunate sve kamate i izvršenja realizovana – kazala je Čišija, koja je dodala kako nemaju informaciju koliko će iz ovog iznosa biti isplaćeno povjerilaca.
Radi se o dugu po presudama koje su dobili budžetski korisnici zbog razlike u plaćama i drugih naknada, koje nisu pratile troškove života i za koje se, prema Akcionom planu i presudi Suda za ljudska prava u Strazburu od 2019. godine, na period od 23 godine, godišnje isplaćuje po 14 miliona KM.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.