Odvojeni izvori rekli su Reutersu da su irački zvaničnici razmatrali napuštanje OPEC-a, ali da je trenutni plan bio da ostanu članica i traže veću kvotu.
Mogućnost da Irak razmotri izlazak iz OPEC-a bila bi dodatni udarac za grupu nakon odlaska Ujedinjenih Arapskih Emirata ove godine. Irak je jedna od pet zemalja osnivačica, a grupa je formirana u iračkoj prijestolnici.
OPEC nije odmah odgovorio na zahtjev za komentar.
Irak prolazi kroz kritičnu finansijsku krizu zbog iranskog rata i značajno povećanje kvote OPEC-a je neophodno i treba ga shvatiti s najvećom ozbiljnošću, rekao je irački zvanični izvor za Reuters.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.