Razgovarali su o memorandumu o razumijevanju predsjednika Trumpa s Iranom, naporima za osiguranje potpunog i sigurnog tranzita kroz Hormuški tjesnac te važnosti mira i stabilnosti u regiji izjavio je njegov portparol Tommy Pigott.
Rubio se također “zahvalio UAE-u na njihovom vodstvu i neusporedivoj podršci, pohvalio njihovu hrabrost i otpornost suočenu s iranskim napadima te potvrdio predanost SAD-a sigurnosti Emirata“, dodao je Pigott.
Državni sekretar stigao je u Abu Dhabi u utorak navečer i sljedeći dan održao je razgovore iza zatvorenih vrata sa šejhom Mohamedom, a zatim je krenuo za Kuvajt.
Nakon toga otputovat će u Bahrein, gdje će u četvrtak prisustvovati sastanku Vijeća za suradnju u Zalivu, prenosi AFP.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.