Magazin

Da li će Dubioza Kolektiv uskoro nastupiti u New Yorku?

Članovi benda Dubioza Kolektiv mogli bi napraviti koncert u New York Cityju, jednom od najvažnijih muzičkih i kulturnih centara na svijetu.

FOTO: VIJESTI.BA
FOTO: VIJESTI.BA

Bend već godinama puni dvorane i festivalske bine širom Evrope i svijeta, pa se posljednjih dana sve češće spominje ideja da bi upravo tokom Svjetskog prvenstva u fudbalu mogao održati koncert u New Yorku.

Dubiozin hit „I’m from Bosnia, Take Me to America“ godinama se pjeva širom svijeta, zbog čega mnogi smatraju da je upravo sada pravi trenutak da se bend predstavi i publici u jednom od najvećih svjetskih gradova.

New York, sa svojom multikulturalnošću i energijom, nameće se kao prirodna pozornica za spoj reggaea, rocka, hip-hopa i etno zvuka po kojem je Dubioza Kolektiv prepoznatljiva.

Ideja o koncertu dodatno je dobila na pažnji nakon što je u javnost dospjela inicijativa upućena gradonačelniku Zohranu Mamdaniju, kojom se predlaže podrška organizaciji nastupa tokom perioda Svjetskog prvenstva.

Hitovi bh. benda, posebno ‘USA’ i nastavak ‘I am from Bosnia’ postali su globalni hitovi. Nema dileme da bi ih mnogi rado čuli u Velikoj jabuci, pišu Vijesti.ba.