U popularnoj hrvatskoj Facebook grupi Zakaj volim Zagreb nedavno se pojavila objava koja je iznenadila mnoge pratioce. Jedna od članica grupe opisala je neočekivano iskustvo koje je imala na parkingu.
“Jučer me je dočekala poruka zalijepljena na brisače vjetrobranskog stakla na parkingu kod vrtića Vrbani III, koja me potpuno ostavila bez teksta“, napisala je Zagrepčanka. Vrata njenog automobila već su pokazivala znakove korištenja, tako da nije mogla ni utvrditi ima li novih oštećenja na vozilu. „Sama poruka bi bila više nego dovoljna“, dodala je.
Ne čini drugome ono što ne želiš da tebi čine
U poruci ju je čekalo nešto neočekivano – deset eura u koverti! Osoba koja joj je ostavila poruku pomislila je da je nenamjerno oštetila automobil i odlučila nadoknaditi štetu, koju vlasnica nije ni primijetila. „Kada sam otvorio vrata, došlo je do blagog kontakta sa suvozačevim vratima, zbog čega je postojala mala, jedva vidljiva ogrebotina“, napisao je nepoznati muškarac. Dodao je da ne želi previdjeti štetu, jer živi po principu: Ne čini drugome ono što ne želiš da tebi čine.
Završio je toplim riječima: “Molim vas, primite ovaj skromni znak izvinjenja i pažnje. Bog vas blagoslovio!”
Objava pozitivno iznenađene Zagrepčanke odmah je postala viralna i prikupila hiljade odgovora. “Moje poštovanje autoru”, “Ovo je prava rijetkost ovih dana” i “Divno, vrijedno svakog komplimenta”, samo su neki od komentara korisnika koje je dirnuo gest. U današnje vrijeme, kada ljudi često okreću glavu, takvi postupci se ističu.
Šta vi mislite – biste li učinili isto?
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.