BiH

ALARMANTNO KOD MOSTARA Ministarstvo hitno traži inspekciju zbog požara na deponiji Uborak

Federalno ministarstvo okoline i turizma je, povodom požara na deponiji Uborak kod Mostara, odmah zatražilo pojačan inspekcijski nadzor i stalno praćenje stanja na terenu kako bi se utvrdile eventualne posljedice po okolinu i zdravlje stanovništva.

FOTO: MATEO MARINOVIĆ
FOTO: MATEO MARINOVIĆ

Federalna ministarka okoline i turizma Nasiha Pozder u stalnom je kontaktu s nadležnim institucijama i službama koje učestvuju u gašenju požara i saniranju posljedica ovog incidenta.

Iz Ministarstva navode da se prema prvim informacijama radi o ozbiljnom požaru, te se nadaju da neće izazvati teže posljedice.

– Ministarstvo će nastaviti pratiti razvoj situacije i o svim relevantnim informacijama na vrijeme obavještavati javnost. Istovremeno očekujemo da nadležni subjekti bez ikakvog odlaganja provedu obaveze koje su godinama zanemarivane, kako bi se spriječili novi incidenti i konačno započeo proces trajnog rješavanja problema deponije Uborak – saopšteno je iz Federalnog ministarstva okoline i turizma.