Federalna ministarka okoline i turizma Nasiha Pozder u stalnom je kontaktu s nadležnim institucijama i službama koje učestvuju u gašenju požara i saniranju posljedica ovog incidenta.
Iz Ministarstva navode da se prema prvim informacijama radi o ozbiljnom požaru, te se nadaju da neće izazvati teže posljedice.
– Ministarstvo će nastaviti pratiti razvoj situacije i o svim relevantnim informacijama na vrijeme obavještavati javnost. Istovremeno očekujemo da nadležni subjekti bez ikakvog odlaganja provedu obaveze koje su godinama zanemarivane, kako bi se spriječili novi incidenti i konačno započeo proces trajnog rješavanja problema deponije Uborak – saopšteno je iz Federalnog ministarstva okoline i turizma.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.