



Međutim, vremenom ova biblioteka postala je mjesto okupljanja većeg broja djece ali i starijih osoba koji su, u prvi mah dolazili da vide to “čudo u garaži”, vremenom postali članovi biblioteke i jedni od redovnijih čitalaca.

-Ja, moja supruga Riada i sin Ajdin, koji je ove godine postao jedan od najboljih studenata Mašinskog fakulteta u Sarajevu, tako smo, na najbolji način, u prirodnom ambijentu Jošaničkog potoka, počeli okupljati ljubitelje pisane riječi. Danas imamo solidan fond knjiga različitih žanrova od brojnih slikovnica i knjiga za djecu. laganog štiva do stručne, vjerske, filozofske, pa čak naučnih radova i vojne literature. Svako ko navrati ovdje može pronaći nešto za sebe. Mnogi su prepoznali naš rad te nam doniranjem knjiga pomažu u radu. Naravno, svoje nove knjige doniraju nam i brojni vogošćanski autori ali i drugi koji u našoj sredini promovišu svoja izdanja. Naravno, i sami koristimo Sajmove knjiga i slične manifestacije te kupovinom određenog broja knjiga popunjavamo bibliotečki fond.


Inače, Đemal Tabić je darovit pisac. Naime, autor je vrlo zanimljivih priča uokvirenih u zajednički naslov “Posljednji bosanski revolveraš”. Do sada je napisao njih 27 i svakodnevno piše nove. Glavni junak tih priča jeste bosanski revolveraš Ahmo.

-Ono što me je iznenadilo jeste to da su najvjerniji čitaoci ovih priča, od kojih sam neke publikovao putem društvenih mreža, žene, kaže Đemal Tabić. One su me, jednostavno, podsticale da pišem nove i nove priče te ih ste tako sabralo dovoljno da ih mogu štampati u jednoj knjizi. Pripreme oko preloma teksta i pripreme za štampu su u toku te će se, zasigurno, ove godine u izlogu moje biblioteke naći i djelo“Posljednji bosanski revolveraš” kojeg sam ja napisao. Posjetioce mogu provesti kroz ljepote Jošaničkog potoka koji mi je, umjesto kanjona Arizone i drugih mjesta stvarnih vestern junaka, bio inspiracija za zgode i nezgode mog Ahme.
