Serija koja je u recenzijama i kritikama dobila prosječnu ocjenu već u drugoj epizodi prikazuje dijalog roditelja koji posmatraju djecu koja nisu previše talentovana za igru, piše N1.
Dok gledaju kako trener raspoređuje igrače roditelji naslonjeni na ogradu govore:
-Ovo je kao na sudu za Jugoslaviju
-Upravo tako kao logoraši
-Kao u Srebrenici
Da li roditelji misle na postrojavanje dječaka na terenu ili na slabost njihove odbrane u ovom gnusnom poređenju prosudite sami.
Postavlja se pitanje ko je, zašto i zbog čega ovakav dijalog smjestio uz postrojavanje dječaka na zelenom terenu u seriji koja bi trebala nasmijavati gledatelje? Da li su zbunjena lica dječaka autora podsjetila na one koji su pobijeni u genocidu u Srebrenici?
Zna li autor ove scene da su baš na igralištima u najgorim mukama umirala Srebrenička djeca? Na kraju, sve i da neko ovu “šalu” shvati na drugačiji način i da mu u njoj nema ništa sporno, zašto baš iz Nizozemske? Zemlje čije su vojne snage kukavički dopustile da se u Srebrenici desi ono što se desilo, najveći ratni zločin nakon Drugog svjetskog rata na području Evrope. Otkud potreba da se baš genocid u Srebrenici smjesti u “funny” dijalog serije sumnjivog kvaliteta?
Naravno, ostaje i pitanje kako i na koji način serije koje emituje Netflix reguliraju emitovanje određenih sadržaja. U svojoj opsjednutosti produkcijim često im prolaze nasilje, neprijemjerene scene u sadržajima za mlade i slični devijantni sadržaji. No ovo je previše.
Genocid u Srebrenici, nije, ne treba i najvjerovatnije neće biti prikazivan u pošalicama. Slučajno ili ne u moru dokumentarnog sadržaja na Netflixu nema ništa o genocidu u Srebrenici, piše N1.