Utakmica sa najvećom posjetom u historiji: Škotska je pobijedila Englesku na Hampden parku pred 149.415 gledalaca

Utakmica sa navjećom posjetom u historiji fudbala u Evropi još uvijek je ona iz 1937. godina odigrana u Glazgovu.

Škotska-Engleska 3:1, 17. april 1937.

Naime, 17. aprila te davne 1937. godine na stadionu Hampden park igrale su selekcije Škotske i Engleske prijateljsku utakmicu. Na najvećem stadionu u ovom dijelu Velike Britanije okupilo se čitavih 149.415 gledalaca, uglavnom domaćih, koji su uživali u pobjedi svog tima od 3:1.

Poveli su Englezi u 40. minutu preko Steelea i rezultatom 0:1 završeno je prvo poluvrijeme.

Na samom početku drugog dijela izjednačio je O’Donnell, a do kraja utakmice sa dva gola McPhail je dokrajčio goste.

Zanimjivo je da su obje ekipe igrale u sistemu 2-3-5, što bi se danas ocijenilo kao krajnje ofanzivno. Škoti su imali tamno plave dresove sa bijelim šortsevima, a Englezi bijele dresove, plave šortseve i crne štucne.

Ulaznice za ovaj susret koštale su 24 funte, a sudio je William McLean iz Irske.