Željezničar vodi protiv Tuzlaka nakon prvog dijela (FOTO)

U toku je utakmica 30. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Tuzla Cityja. Nakon prvih 45 minuta rezultat je 1:0.

Plavi su s dosta optimizma dočekali ovaj dvoboj jer su u prethodna dva osvojili maksimalnih šest bodova. Izabranici Dine Đurbuzovića krenuli su ofanzivno, prenosi Sc Sport.

Prvi je zaprijetio Boljević, ali Abdulahović brani. Igrao se 6. minut kada je Al Jaber, nakon asistencije Krpića, bio u izglednoj prilici – njegov udarac brani čuvar mreže gostiju.

U 35. minuti Amoah je zbog povrede morao napustiti igru, zamijenio ga je Ovčina. Odmah nakon toga Al Jaber sjajnom dubonskom loptom uposlio je Krpića, golman Abdulahović brani, ali lopta je zakačila Hodžića i završila u golu za 1:0. Do kraja prvog dijela ostalo je minimalno vodstvo domaćih.

U drugoj utakmici i Velež ima minimalno vodstvo protiv Posušja i to pogotkom Mlinarića iz 15. minute.