Liverpool slavio na teškom gostovanju i izjednačio se s Arsenalom na vrhu tabele

U posljednjoj utakmici 34. kola engleske Premier lige nogometaši Liverpoola su na teškom gostovanju bili bolji od Fulhama 1:3.

Liverpool

Liverpoolu je ova utakmica došla u delikatnom trenutku jer je u zadnja četiri nastupa, u svim takmičenjima, dva puta poražen, jednom remizirao i jednom pobijedio, ali to je slavlje od 0:1 kod Atalante bilo uzaludno jer je ispao iz Europa lige.

Liverpool sada na vrhu tabele ima 74 boda kao i Arsenal. Treći Manchester City ima bod manje, ali i utakmicu manje.

Gostovanje kod Fulhama otvoreno je pogotkom Trent Alexander-Arnolda u 32. minuti za 1:0 Liverpoola, ali je domaćin izjednačio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Strijelac za Fulham je bio Timothy Castagne kojem je to drugi gol ove sezone. Vrlo brzo početkom nastavka Liverpool je vratio vodstvo, a strijelac je u 53. minuti bio Ryan Gravenberch. Meč je odlučen u 72. minuti kada je Portugalac Diogo Jota postavio konačnih 1:3.