Izgleda da nekom nije odgovaralo da Maroko igra finale. Pogledajte šta se sve dešavalo uoči i tokom utakmice sa Francuzima

Prvo poluvrijeme polufinalnog ogleda Svjetskog prvenstva između Francuske i Maroka obilježila je kontroverzna situacija u francuskom šesnaestercu.

U 27. minuti, pri vodstvu Francuske 1:0, u duelu su se našli Francuz Theo Hernandez i Marokanac Sofiane Boufal.

Obojica su pali, Hernandez je dulje ostao ležati, a meksički sudija Cesar Arturo Ramos označio je prekršaj Marokanca i dodijelio mu žuti karton.

Ipak, ta je odluka u najmanju ruku diskutabilna.

Hernandez je lijevom nogom gurnuo loptu, ali zatim izgubio kontrolu nad njom, dok je desnom nogom sapleo Boufala. VAR tu situaciju, vjerovali ili ne, nije ni pogledao?!

Već nekoliko dana po društvenim mrežama, uglavnom Twitteru, kolaju priče kako bogatim arapskim šeicima nikako nije interesantan Maroko u finalu. Nije daleko od istine, pogotovo ako se sjetimo videa kada ljutiti šeici napuštaju stadion nakon što je Hrvatska izbacila Brazil.