Život

Iako je ponedjeljak na Bjelašnici veliki broj posjetilaca

Sunčan dan pogodovao je druženju na ovoj olimpijskoj bh. ljepotici pa su tako od najmlađih do najstarijih zatečeni kako skijaju, sankaju se, ali i odmaraju u obližnjim ugostiteljskim objektima.

Uslovi su povoljni upravo za zimske sportove, snijeg koji se ove zime dugo čekao, zabijelio je skijaške staze na Bjelašnici početkom februara od kada je ova planina posjećena u velikom broju.

Osim državljana BiH posjećuju je i turisti kako iz regiona tako i iz brojnih država svijeta.

Na Bjelašnici je trenutno šest stepeni ispod nule, te sunčan dan uz slabi vjetar što, uz čist zrak, svakako pogoduje boravku na ovoj bh. planini, piše N1.

Bjelašnica je položila ispit, a Bosna i Hercegovina bila centar zbivanja kada je u pitanju evropsko skijanje.

Olimpijska ljepotica je, nakon jučerašnjeg nevremena i otkazivanja, danas ugostila dvije utrke superveleslaloma. Ono što prije svega treba pohvaliti i istaći jeste sjajna organizacija i sjajni uslovi koji su vladali na, ali i oko staze.

Pobjedu je u drugoj trci Super G-ija odnijela Michelle Niederwieser sa vremenom od 1:06.87, a druga dva mjesta na pobjedničkom postolju osvojile su također Austrijanke. Druga je bila Nadine Fest, dok je treće mjesto pripalo Sandri Absmann.

Pobjednica iz prve utrke Christina Ager završila je kao četvrta, te joj je podijum izmakao za stotinku.

Najbolja bosnaskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija utrku je završila kao 40. sa zaostatkom od jedne sekunde i 58 stotinki.